14.8 C
Skopje
сабота, март 2, 2024

Златото поскапува и може да достигне над 2.000 долари

Oсвен нафтата, во светот поскапува и златото. Благородните метали се на цена. Цените на златото во четвртокот достигнаа највисоко ниво од средината на мај, односно достигнаа 1.980 долари за унца.

Цената на среброто уште повеќе се зголеми и надмина 25 долари. Со оглед на тоа што се очекува вредноста на доларот да се намали, златото наскоро може повторно да се искачи над 2.000 долари. Претходно имаше најави дека цената на златото ќе се зголемува.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести