19.8 C
Skopje
четврток, мај 25, 2023

Хуманоидниот робот на Тесла звршува човечки задачи и е сè подобар во тоа (ВИДЕО)

Хуманоидниот робот на Тесла, дизајниран како асистент на луѓето дома или во фабриките, доби нова развојна верзија, подобрени софтверски и хардверски можности.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img