27.8 C
Skopje
петок, септември 8, 2023

Приведен штипјанец поради бегство од штипскиот затвор

Денеска (25.05.2023) во 00.05 часот на автопат А1, во правец од Неготино кон Градско, во близина на „Црвени брегови“, од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Михајлово при Регионален центар за гранични работи Југ е лишен од слобода Р.Џ.(26) од Штип. 

Тој бил баран по распишана потерница од КПУ Затвор Штип, каде избегал додека издржувал казна затвор. Р.Џ. е приведен и спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Штип за доиздржување на казната.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img