13.8 C
Skopje
четврток, мај 25, 2023

Милица Павловиќ конечно ја спреми својата „Свадба“

Младата музичка ѕвезда Милица Павловиќ претходниот ден го доживеала, како што самата вели, едно од најголемите изненадувања во животот и кариерата.

Имено, „Секси сењорита“ последните десет дена ги поминала во студиото каде напорно и посветено работела со тим од сто луѓе на екранизацијата на песните од нејзиниот петти студиски албум „Лав“, а на последното снимање доживеала големо изненадување.

Еден од нејзините блиски соработници и ги врзал очите, а потоа ја одвел во „тајната“ соба на студиото, каде што ја чекале нејзините најверни обожаватели, кои дошле да ја изненадат и да и дадат голема поддршка кога е во прашање новиот албум, бидејќи по овој албум, тој ќе го одржи својот прв солистички концерт во белградска арена.

Милица била многу изненадена кога и го симнале превезот од очите, толку многу што не можела да ја сокрие реакцијата, а откако разговарала со публиката донела сериозна одлука – во јавноста да пушти една песна пред да излезе целиот албум.

Премиерата на песната „Свадба“ е закажана за 29 мај, а ако им се верува на приказните кои кружат, оваа песна ќе биде големо и неочекувано изненадување за сите кои ја сакаат Милица.

– Плановите постојат за промена! Овој пат ја имам најневеројатната причина за тоа и сепак сум импресиониран… Иако не сум човек кој сака изненадувања, ова од денес е едно од најубавите што сум ги доживеал во мојот живот и кариера ! Луѓе, ви благодариме за оваа неверојатна енергија, љубов, убави емоции! Горд сум на луѓето кои ме сакаат и поддржуваат од самиот почеток на мојата кариера. И добро ме потсети дека ти го ветив албумот за мај. Не е до мене, сè завршив на време! Но, за да го скратам вашето чекање и делумно да го исполнам моето ветување, направив се што е во моја моќ во овој момент и вашата свадба ја закажувам за 29 мај!!! И да не ви должам… ќе ви приредам уште едно изненадување за тој ден! – напиша воодушевената Милица под објавата на социјалната мрежа Инстаграм.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img