13.8 C
Skopje
четврток, мај 25, 2023

ИСПОВЕД НА ЕДНА СПОНЗОРУША: Јас имам 22, а тој 56 години ама сепак лудо се сакаме

Алиса Гутиерез (22), која бараше спонзор, сега се скраси со човек кој е постар од нејзините родители. Питер (56) е професионален коцкар во спортот. Оваа фризерка тврди дека секогаш ја привлекувале постари мажи и дека пријателите на нејзиниот татко биле нејзини симпатии како дете.

Инаку, Алис и Питер се запознале на страницата за наоѓање спонзори, кога таа имала 20 години. Таа рече дека се пријавила на таа страница затоа што сакала да најде богат спонзор кој ќе ја разгали, но дека не била со Питер поради пари, туку исклучиво поради љубов.

  • Отсекогаш ме привлекувале постари момци, ова не е ништо ново за мене. За тоа знам уште од малечко девојче. Моите симпатии беа пријатели на татко ми или пријатели на мојот постар брат. Сепак, Питер е најстарото момче со кое сум била во врска – објасни Алис.

Тие се заедно скоро три години, а планираат и да се венчаат. Питер собра сила и ја покани Алиса на вечера, и таа се согласи. Пред Алиса, тој беше во брак 15 години, за да се разведе во 2010 година.

Отсекогаш сакал помлади жени, но тврди дека ова со Алис е нешто сосема друго. – Алиса е толку убава личност и не се обиде да го искористи моето богатство како другите девојки. Не можете да купите таков вид љубов , објасни тој.

Во времето кога се случуваше сето ова, нејзините родители беа во фаза на развод, па Алиса можеше да избере каде ќе живее – со еден од нив или сама. Таа му го спомна тоа на Питер и тој кавалерски ѝ понуди да се пресели кај него затоа што тој имаше слободна соба.

Фризерката се плашела од тоа што луѓето ќе кажат, па молчела за врската, но сега е многу горда на своето момче.

  • Питер е постар од моите родители, но по година и пол, му реков на моето семејство и тие го прифатија – објасни таа.

Семејството на Питер беше поголем предизвик затоа што неговата ќерка е на иста возраст со Алис, а тој има и син кој е дури 2 години помлад од неговата идна маќеа.

  • Прекрасно е да се има ментор. Питер може да ми помогне во ситуации и проблеми што ми пречат и да ме водат во вистинската насока. Понекогаш не комуницирам добро, но учам со него. Јасно е дека сексот е одличен за нас. Тој знае како да ме задоволи, што не значи дека не сум го научила на некои работи – објасни 22-годишната.
  • Не очекував или сакав да бидам во долгорочна врска со толку млада девојка, тоа едноставно се случи – рече тој. Тој исто така истакна дека и двајцата чувствуваат силна физичка и емоционална хемија.

Тие страдаат од чудни и осудувачки погледи на улица, но не се притресуваат многу. Кога ќе помине пандемијата, тие сакаат да се венчаат и да имаат деца.

Тие често објавуваат видеа на социјалните мрежи и добиваат голема поддршка од луѓето. Алис советува девојки кои се во слични врски. Не обрнуваат внимание на тролови и хејтери.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img