32.8 C
Skopje
сабота, јуни 8, 2024

Во борбите за Бахмут загинаа околу 10.000 затвореници ангажирани од „Вагнер“

-Избрав 50.000 затвореници, од кои 20 отсто загинаа, рече Пригожин во интервју објавено синоќа од блогерот близок до Кремљ, Константин Долгов.

Пригожин, исто така, кажа дека во борбите кај Бахмут загинале и приближно исто толку професионални војници, без да го прецизира нивниот број.

Според него, украинските загуби се многу поголеми.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести