26.8 C
Skopje
среда, септември 6, 2023

Зеленски ќе има средба со Џо Бајден во наредните денови

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ќе има средба со американскиот претседател Џо Бајден „во наредните денови“ на состанокот на Г7 во Хирошима. Тоа го изјави денеска шефот на Кабинетот на Зеленски.

Двајцата лидери ќе разговараат за низа теми, вклучително и меѓународната коалиција за борбени авиони, благодарение на која „Украина наскоро ќе има се што и е потребно за да го заштити нашето небо, нашите градови и нашите граѓани“, рече Андриј Јермак.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img