6.8 C
Skopje
понеделник, февруари 19, 2024

Кирби: Имаме нови информации дека Русија активно бара да набави дополнителна муниција од Северна Кореја

„Имаме нови информации дека Русија активно бара да набави дополнителна муниција од Северна Кореја“, рече портпаролот на Белата куќа, Џон Кирби.

Американското Министерство за финансии стави на црната листа Словак кој дејствувал како посредник во такви зделки.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести