8.8 C
Skopje
сабота, март 18, 2023

Претрес во Ресен, пронајдена дрога, уапсено едно лице

На 17.03.2023 од 14.10 часот од полициски службеници од Полициската станица Ресен бил лишен од слобода Н.Ќ.(27) од Ресен. 

При претрес во неговиот дом, извршен по претходно добиена судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага. 

Лицето е приведено и по целосно документирање на случајот против него ќе следи соодветен поднесок.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img