8.8 C
Skopje
сабота, март 18, 2023

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Ковачевски наместо да ги штити граѓаните од ценовни шокови, таа ги штити криминалните зделки на Груби

Со СДСМ на власт економијата тоне, сиромаштијата расте.

Со СДСМ инфлацијата во Македонија достигна 17,1 процент, што значи дека парите ја губат куповната моќ.

Владините мерки без ефект во економијата.

Ниту минималната, а ниту ни просечната плата не овозможуваат на македонскиот граѓанин нормален живот.

Соопштенијата на СДСМ не можат да го побијат ниту податокот на ССМ дека за едно четиричлено семејство потрошувачката кошница изнесува 50.799 денари.

Владата на Ковачевски наместо да ги штити граѓаните од ценовни шокови, таа ги штити криминалните зделки на Артан Груби.

Со СДСМ на власт граѓаните живеат се полошо.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img