9.8 C
Skopje
сабота, март 2, 2024

Бајден: САД работат на тоа Русија да одговора за своите воените злосторства

-Претседателот на САД, Џо Бајден претходно јасно стави до знаење дека САД работат на тоа Русија да одговора за своите ѕверства и воените злосторства против човештвото кои се извршуваат на територијата на Украина, изјави во врска со ова Џон Кирби, координатор за стратешки комуникации во Белата куќа. 

-Имаме намера да продолжиме да ги помагаме меѓународните органи затоа што тие собираат докази и веќе започнаа со нивна анализа, рече тој. 

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести