3.8 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Голем генерален штрајк во Грција, откажани се сите летови во четврток

Ќе штрајкуваат и контролорите на летање, соопшти денеска нивниот синдикат. Штрајкот ќе започне утре во 23:01 часот (една минута по полноќ во четврток по локално време). Грчките авиокомпании соопштија дека патниците биле известени.

Синдикатите сакаат да се истражи железничката несреќа, поради што повикаа на генерален штрајк на сите вработени.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img