3.8 C
Skopje
вторник, декември 5, 2023

Во месецот на лицата со ретки болести градоначалникот Арбен Таравари им дава поддршка на лицата со овие болести

Февруари е месец на луѓето со ретки болести, затоа градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари го пречека на средба Јосиф Мишевски, лице со ретка болест, со кого општина Гостивар организираше низа активности за подигање на свеста и различни проекти.

На средбата се разговараше за подготовка на акционен план и традиционално, по повод овој месец, беа обоени и рацете.

Инаку, општина Гостивар минатата година подели стипендии на ученици и студенти со ретки болести.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img