30.8 C
Skopje
недела, септември 3, 2023

170 санкционирани возачи во Скопје, 35 за возење под дејство на алкохол

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (14.01.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 170 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 31 санкција, 18 мерки за возење без возачка дозвола, 35 санкции за возење под дејство на алкохол,шест мерки за нерегистрирани возила.

Изречени се шест пет санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), пет санкции за возач почетник…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img