24.8 C
Skopje
вторник, мај 21, 2024

Фатен крадец на дело во Велес, следува соодветна пријава

На 14.01.2023 во 19.30 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Р.А.(50) од Велес. Тој бил затекнат при обид да изврши „тешка кражба“ во куќа на ул.„Благој Ѓорев“, сопственост на Д.Ч.(52) од Велес.
Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести