30.8 C
Skopje
недела, септември 3, 2023

Приведен крадец во Велес, одземеното пронајдено и вратено на сопственикот

На 15.01.2023 во 03.00 часот во Велес, полициски службенци од СВР Велес го лишиле од слобода Г.К.(40) од Кавадарци. Тој се сомничи дека извршил кражба во патничко возило, при што одзел повеќе предмети. Одземените предмети биле пронајдени и ќе бидат вратени на сопственикот.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img