0.8 C
Skopje
сабота, јануари 14, 2023

Вучиќ: Какво било признавање на Косово или отстапка за членство во ОН се наши црвени линии

Тој рече дека на маса бил ставен и француско-германскиот предлог за нормализирање на односите со Косово, околу кој Вучиќ ги изнел црвените линии до каде Белград би можел да оди.

Косовскиот премиер Курти денеска оцени дека несогласувањата со Вучиќ се големи, а довербата мала и затоа би требало со него секој месец да се сретнуваат во Брисел.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img