12.8 C
Skopje
петок, февруари 16, 2024

Приведени дилери од гостиварско, пронајден хероин и кокаин

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар вчеравечер (12.01.2023) околу 20.30 часот, на улица „Мара Угринова” во Гостивар, ги лишиле од слобода Л.Ф.(60) од гостиварско Форино, Ш.А.(48) од гостиварски Добридол и Е.К. (23) од гостиварско Калиште.
При преглед на просторијата што ја користел Л.Ф. биле пронајдени 20 пакувања хероин и грутка кокаин. Тројцата се задржани во Полициската станица Гостивар и по целосно документирање на случајот ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци по член 215 од Кривичниот законик.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести