13.8 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведен дилер

На 10.01.2023 во 17.45 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода З.Д.(34) од Куманово. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени прашкаста материја, марихуана и дигитална вага.
Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img