9.8 C
Skopje
сабота, март 2, 2024

Брутално претепан Дедо Мраз во Хрватска (ФОТО)

Од хрватската полиција потврдиле дека нешто по 15 часот добиле пријава за тепачка.

„Денеска, 24 декември, околу 15.15 часот, вработени во ОКЦ Полициско одделение Брод-Посавина добиле пријава за нарушување на јавниот ред и мир (тепачка помеѓу повеќе лица) на улица во Славонски Брод. На местото на настанот веднаш била испратена полиција, која ја потврдила вистинитоста на пријавата.

Во тек е натамошна работа од страна на полициски службеници за утврдување на фактите и околностите поврзани со наведениот настан, а по завршување на кривичната истрага ќе дадеме целосни информации“, велат од Полициската управа Брод-Посавина.

Никој не побарал лекарска помош во бродската болница, па не се знае сериозноста на повредите на претепаниот млад човек.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести