-3.2 C
Skopje
среда, јануари 11, 2023

ИСПОВЕД: Била зависна од се*с до таа мера што понекогаш спиела со четворица мажи во еден ден

Френки Консидин била зависна од секс до таа мера што понекогаш спиела со четворица мажи на ден. Во признание што ја разбранува јавноста, таа призна дека не може да функционира нормално ако не знае дека сигурно ќе ја добие, како што рече, „следната доза на секс“. Таквиот начин на живот негативно влијаела на нејзината работа, меѓучовечките односи, но и на психофизичкото здравје.

Френки денес има 29 години, а порано страдала од депресија, разни сексуално преносливи болести и останала бремена без да знае кој е татко на нејзиното дете. Имено, таа честопати била отсутна од работа под изговор дека е болна, сето тоа поради секс. Вкупно, спиела со повеќе од 130 мажи, а потоа открила дека има дијагноза – зависност од секс.

Додека не дознала дека нејзината состојба е вистинска и препознаена медицинска состојба, мислела дека има потреба од секс поради траума предизвикана од рано раздвојување на родителите или слаба самодоверба што се однесува до физичкиот изглед. Таа вели дека сè започнало на 13-годишна возраст, кога нејзините родители се развеле. Потоа, таа пристапувала на Интернет да бара луѓе со кои би можела да разговара. На 14 години, ја изгубила невиноста и влегла во својата прва долгорочна врска, но таа вели дека не може да биде верна.

Неколку години подоцна, кога нејзината мајка почина, тоа ескалирала. Го напуштила колеџот и спиела со 80 мажи во следните три години. Таа вели дека во тие врски ја решила тагата за загубата на нејзината мајка. Во еден момент од животот спиела со четворица мажи дневно, но и тоа не и било доволно.

– Еден викенд во 2012 година, отидов во Брајтон за мојот роденден. Запознав момче, тој дојде во мојата хотелска соба и имавме секс. Следниот ден отидов кај механичарот да го прегледам мојот автомобил. Спиев со него и неговиот пријател, а подоцна истата вечер спиев со некое друго момче – рече таа.

Според сопственото признание, таа не користела заштита, па патела и од кламидија и од ХПВ. Забременила на 22 години, не знаела кој е таткото, па одлучила да абортира.

Истата година се запознала со еден човек на Тиндер со кој започнала врска, а во 2018 година добила ќерка со него. Врската брзо се растурила, но Френки тогаш решила да посети психолог. Тогаш и била дијагностицирана зависност од секс.

– Олеснувањето што го чувствував тогаш беше неверојатно. Сфатив дека не е моја вина. Сфатив дека има и други луѓе како мене кои се плашат да зборуваат за тоа – рече таа, нагласувајќи дека нејзината приказна сака да помогне да се отстрани стигмата од таа состојба.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img