5.8 C
Skopje
петок, јануари 13, 2023

Приведено лице по распишана централна потерница

Денеска (08.12.2022) во 07.45 часот на бул.„ВМРО“ на подрачјето на Центар, полициски службеници од тим Потраги од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар  во содејство со  полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.С.(32) од Скопје.

Тој бил осуден на казна затвор во времетраење од 2 години и 6 месеци, а се барал по централна потерница, по наредба на Казнено-поправна установа Затвор Идризово за доиздржување на казната.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправната установа.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img