7.8 C
Skopje
среда, февруари 21, 2024

Мицкоски: Новиот увоз на струја е за 4 дена, од 8-ми до 11-ти декември, а ЕСМ за овој увоз „херојски“ ќе плати со народни пари повеќе од 3.700.000 евра

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии.

Новиот увоз на струја е за 4 дена, од 8ми до 11ти Декември, а ЕСМ за овој увоз “херојски” ќе плати со народни пари повеќе од 3.700.000€.

Од 7ми Ноември до 11ти Декември или за само 35 дена потрошени се вкупно 36.688.848€ за увоз на струја. Увезуваат затоа што немаат план, не знаат и “херојски” делат авансни провизии. Трансформаторот кој требаше да биде инсталиран на 1ви Ноември за да проработи Битола 3 уште не е ни во Македонија.

Доаѓа крајот на корумпираните политички измамници. Доаѓа време за одговорност!

https://www.facebook.com/100044158072981/posts/pfbid0SAyx75nMWcxD3HfgJm2AtX6jk52jZfTb1jSnXvwD6TBvQTDVN5XBDrvgfnD5eAW8l/?mibextid=Nif5oz

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести