3.8 C
Skopje
четврток, јануари 26, 2023

Молдавија пронашла паднат проектил во близина на градот Брихен

Граничната полиција на Молдавија пронашла паднат проектил во близина на градот Брихен на северот на земјата, соопшти во понеделникот Министерството за внатрешни работи на Молдавија.

– Неодамна во градина во близина на градот Бричани е пронајден проектил. Експлозивната направа ја открила патрола на граничната полиција. Во согласност со акциските планови на МВР, граничната полиција го засили патролирањето на подрачјето на полициските станици Бричена и Окница – се наведува во соопштението, а пренесува украинскиот портал Интерфакс.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img