-3.2 C
Skopje
четврток, јануари 12, 2023

50 Сент откри дека најболното искуство не му било кога го застрелале во лице

Раперот 50 Сент (47) се појави како гостин во „The Howard Stern Show“, каде откри дека најболното искуство не му било кога го застрелале во лице.

Во 2000 година, раперот беше застрелан дури девет пати пред куќата на неговата баба во Квинс. Тој бил застрелан во рацете, нозете, градите и лицето, а му биле скршени и нозете. Тој поминал вкупно 13 дена во болница, по што целосно закрепнал.

Иако примил девет куршуми, тој во текот на емисијата изјавил дека има нешто што го повредило многу повеќе од тоа, а одговорот изненади многумина, особено водителот Хауард Стерн.

Не знам како да го опишам тоа. Не е толку болно како повеќекратните посети на стоматолог кога го третирате коренот на забот – изјави 50 Сент.

Вооружениот напаѓач го застрелал раперот затоа што бил платен за тоа, а 50 Cent изјавил дека мисли дека тоа било несреќа и дека инцидентот не му дал улична доверба.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img