-0.2 C
Skopje
вторник, декември 5, 2023

Приведен разбојник од Куманово, осуден на казна затвор од 7 години

На 04.12.2022 во 01.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Љ.П.(29) од Куманово.

Тој бил осуден на седум години казна затвор за сторено кривично дело „разбојништво“ по член 237 од Кривичниот законик, а бил баран по централна потерница за доиздржување казна затвор од две години и три месеци.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор К’шање за доиздржување на казната.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img