6.8 C
Skopje
среда, март 27, 2024

Чолиќ: Навистина не ѝ бранам…

 Поради работата, често не сум дома, но тоа е нормално во нашето семејство. Мојата сопруга се грижи за девојките и мислам дека сме добро воспоставена екипа. Бидејќи бизнисот е таков, навикнати сме на тоа и најважно е сѐ да функционира добро. Девојките сè уште одат на училиште, а сопругата е таа која се грижи за тоа и некои од нивните секојдневни обврски, а јас се вклучувам секогаш кога можам и кога има потреба за тоа. Би рекол дека таа го одржува семејството заедно – изјави Чолиќ.

Пејачот откри кои се неговите најубави спомени со ќерките Уна (21) и Лара (16) и сопругата Александра, со оглед дека благодарение на работата што ја работи може на семејството да му обезбеди искуства кои не би можел да ги има со „обична професија“.

– Ми се допаѓа кога доаѓаат со мене на концерт или патување. Да речеме, тие беа со мене во Дубаи, па освен што ќе се забавуваат заедно, ќе им биде и корисно и нешто ново. Би сакал сега да дојдат во Загреб, да го почувствуваат градот и посебната атмосфера што ќе ги одбележи овие концерти. Со мене беа во Црна Гора, во Сплит, Пула, а летово во Опатија. Тука на некој начин се спојува пријатна летна атмосфера и средби со заеднички пријатели. Сакам кога сме заедно. Имаа голема желба сега да одат со нас во Америка, но поради училишните обврски тоа не беше можно. Често знаат да ги доведат пријателите, па се собира вистинско мало и весело друштво. Но, важно е дека тато е таму важен на некој начин, па тие се горди на сето тоа.

Александра Чолиќ никогаш не се појавува во јавноста, а Чола конечно објасни зошто е тоа така.

– Навистина не ѝ бранам, но не гледам причина зошто да биде поинаку. Секако, кога се во прашање некои важни манифестации, таа со задоволство доаѓа, но појавувањата само заради фотографирање никогаш не ѝ биле привлечно. Не го гледам тоа како нешто невообичаено. Еве, на пример, Арсен и Габи, кои беа брачни партнери од истото милје, кои исто така пееја заедно, никогаш не можеше да ги видиш како се појавуваат заедно. Навистина не ми пречи ако би сакала, но никогаш не ѝ било важно – заклучил Здравко Чолиќ.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести