5.8 C
Skopje
петок, јануари 13, 2023

Шерифовиќ даде шокантно ветување, ако Србија ја победи Швајцарија

За Србија во ова коло остана уште еден натпревар

Марија Шерифовиќ е една од најжестоките навивачки на српската репрезентација на Светското првенство во фудбал што се одржува во Катар. Затоа и не е чудно што се нервира секогаш кога ќе примат гол, но се радува и кога ќе  дадат на противникот.

Вчерашниот натпревар со Камерун, кој заврши нерешено, беше многу стресен за Марија, како што и самата призна на Инстаграм.

Останува уште еден натпревар за Србија во ова коло а тоа е против Швајцарија, што значи дека пејачката допрва ќе биде нервозна. Сепак, таа им даде едно ветување на своите следбеници, а тоа е дека ако ја победиме Швајцарката, таа ќе се облече во костими.

Марија снимаше за Инстаграм со филтер во карневалски костим, кога рече:

– За овој нервен слом на карневалот дојде Фудбалскиот сојуз. Дури и да победат во петок – можеби и ќе облечам костим! На голо тело секако – напиша Марија

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img