4.8 C
Skopje
вторник, јануари 17, 2023

Дали би прифатиле да ги исчистите гробиштата од 22 до 5 часот наутро за 10 000 денари?

Сите зборуваат за тоа како има работа за оние кои сакаат да работат. Една дискусија на тема огласи за вработување помина во сосема неочекувана насока.

Постојат некои работни места што можеме да ги класифицираме како гадни, а едно од објавените на Твитер доби скоро совршен одговор што би ги натерало сите да се запрашаат каква е перспективата за одредени работи?

Имено, еден корисник го постави следното прашање:

– Ако некој ви понуди 80 долари на час  да ги исчистите гробиштата од 22 до 5 часот наутро, дали би прифатиле?

Во морето од одговори „да-не“, се истакна еден како скоро совршен:

“За 80 УСД на час? Дали си луд ако мислиш дека ќе го одбијам.Би се погрижил секој гроб да се исчисти беспрекорно со најдобрата света вода.”.

„Можеби ме прогонуваат духови, но по секоја смена одам во Бентли со Капсер и неговите пријатели“, напишал друг корисник на оваа социјална мрежа.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img