4.8 C
Skopje
вторник, јануари 17, 2023

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Денеска (26.11.2022) во 14.10 часот во круг на фабрика на ул.Владимир Полежановски во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје лишени од слобода се Е.А.(31) и С.А.(43), двајцата од Скопје. Тие биле фатени на дело како во патничко моторно возило “поло” со гостиварски регистарски ознаки го товараат украденото. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img