18.8 C
Skopje
четврток, септември 14, 2023

Еве колку пати во денот ЖЕНИТЕ МИСЛАТ НА С*КС, А КОЛКУ МАЖИТЕ

Ретко кој зборува за своите с*ксуални фантазии. Во овие нови времиња се помалку луѓе иако ви изгледаат како слободни, сепак се помалку зборуваат за овие работи.

Поубавиот пол навистина ретко ќе ги признае своите сексуални фантазии. Повеќето од нив ќе речат дека воопшто не размислуваат за секс, што е, всушност, голема лага. Ново истражување покажа дека жените имаат такви мисли во главата почесто отколку што се подготвени да признаат, поточно во просек 18 пати на ден.

Истражување на страница на интернет  за запознавање за жени за брак покажа дека жените, во просек, размислуваат за секс на секои 51 минута, ако се смета дека во просек дека се спие 8 часа на ден. Од друга страна, мажите добиваат такви мисли во главата на главата на секои 28 минути.

Истото истражување исто така откри дека 59 проценти од жените редовно фантазираат за секс со поранешниот прартнер, додека кај мажите тој број е 49 проценти.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img