19.8 C
Skopje
четврток, септември 7, 2023

Папата: Да се ​​молиме за мир во светот и крај на сите конфликти

Овој важен настан нека биде повод за средба и хармонија на народите, во корист на братството и мирот меѓу народите. Да се ​​молиме за мир во светот и крај на сите конфликти, истакна папата Франциск во своето неделно обраќање до верниците во Ватикан.

Папата Франциск е долгогодишен љубител на фудбалот и го истакнува спортот како начин за промовирање на солидарноста и братството.

Тој е роден во Аргентина и навива за клубот Сан Лоренцо од Буенос Аирес.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img