8.8 C
Skopje
сабота, ноември 26, 2022

(ВИДЕО) Еве како Лепа Брена се спрема за слава

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ денеска слават Свети Архангел Михаил, а нивниот син Виктор на Инстаграм објави видео како се спремаат за славата. Тој ја снимаше Брена како витка сарми и додека игра чочек среде кујна со куќната помошничка. Додека играат на песна од Џани, помошничката на Брена ја зема во рака тепсијата па почнува да удира во ритамот на песната.

„Ако се прашувате како се спремаат срамите за нашата слава, ова е тајната. Почнаа подготовките“, вели Виктор во видеото.

Тој скоро секоја година објавува видеа од деновите кога фамилијата ја спрема славата. Пред неколку години Виктор се пофали дека сармите ги виткаат тој и Стефан.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img