-3.2 C
Skopje
четврток, јануари 12, 2023

Јеремиќ: ПОЛИТИЧАРИТЕ МИ СЕ ПЛАШАТ ОТИ ЗНАМ СО КОГО ИЗНЕВЕРУВААТ

Водителката Јована Јеремиќ открива дека знае за бројни неверства на политичари и влијателни луѓе, како и дека паметно ги користи тие информации и знаење.

Таа вели дека се води по докажаниот метод на „услуга за услуга“ и затоа никој не се осмелува да ја одбие кога  го бара за гостување во емисијата.

– Политичарите се плашат од мене бидејќи ја знам нивната интимност. Знам многу, но молчам, не зборувам. Доаѓаат кај мене наутро и тоа е услуга за услуга. Има многу јавни личности кои имаат љубовници, а во утринската програма ќе продолжам да откривам романси во иднина. Јас прва зборував за Тања Савиќ и Драшко Станивуковиќ, тоа беше јавна тајна. Не е точно дека ѝ го уништив бракот, тогаш беше сама, исто како Драшко – вели Јеремиќ.

Таа додаде дека секогаш подобро е добар развод отколку лош брак.

– Отсекогаш било фер кон мене луѓето на кои не им оди во бракот убаво и транспарентно да се разведуваат, а не да ја лажат јавноста, туку пред се самите себе. Најголем пораз е кога ќе се изневериш, човекот секогаш треба да биде искрен со своите емоции. Со оглед на тоа дека ги кршам сите предрасуди во новинарството, но и во општеството, успешно ги уривам предрасудите дека е подобро да се биде во лажен брак отколку да се разведе, рече таа.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img