1.8 C
Skopje
недела, ноември 27, 2022

Зеленски: Ние ќе вратиме сè, верувајте ми

Тој додаде дека руската војска ја уништила целата критична инфраструктура во Херсон пред да побегне, вклучувајќи ги и комуникациите и снабдувањето со вода, греење и електрична енергија.

„Пред да избегаат од Херсон, окупаторите ја уништија целата критична инфраструктура: комуникациите, вода, греење, струја“, рече Зеленски.

„Русите насекаде имаат иста цел: да ги понижуваат луѓето што е можно повеќе. Но, ние ќе вратиме сè, верувајте ми“, продолжи тој.

„Полицијата започна мерки за стабилизација“, рече тој, додавајќи дека досега се отстранети речиси 2.000 мини и неексплодирани гранати.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img