-3.2 C
Skopje
среда, јануари 11, 2023

Индиска политичарка стана инстант популарна на Балкан. Нејзиното име го знаат од Вардар до Триглав

Ни крива, ни должна индиската политичарка Јеби Матер (Jebi Mather) стана предмет на шега во регионот.

Таа е политичарка и активистка со потекло од државата Керала во Индија и во моментов е член на парламентот во Раџиа Саба, горниот до на индискиот парламент.

„Како се вика нејзиниот татко ? јебо Матер Своју (Jebho Mather Svohyu) ?“ гласи еден од коментарите во Хрватска.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img