12.8 C
Skopje
петок, февруари 16, 2024

Бајден изрази скептицизам за изјавите на Путин дека нема намера да користи нуклеарно оружје

Американскиот претседател Џозеф Бајден изрази скептицизам кога станува збор за изјавите на Путин дека нема намера да користи нуклеарно оружје во Украина.

„Ако нема намера, зошто продолжува да зборува за тоа? Зошто зборува за можноста за употреба на тактичко нуклеарно оружје? Тој беше многу опасен во начинот на кој му пристапи“, изјави Бајден за телевизијата NewsNation, пренесува Ројтерс.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести