13.8 C
Skopje
среда, февруари 21, 2024

Столтенберг: Незамисливо е сојузниците да не дејствуваат доколку Шведска или Финска бидат под некаков притисок

„Незамисливо е сојузниците да не дејствуваат доколку Шведска или Финска бидат под некаков притисок“, рече Столтенберг на заедничката прес-конференција со шведскиот премиер Улф Кристерсон.

Финска и Шведска, да потсетиме, аплицираа за членство во НАТО поради руската инвазија на Украина.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести