19.8 C
Skopje
четврток, септември 7, 2023

Виртуелен состанок за време на ручек: лидерите на Г7 ќе расправаат за Украина

Американскиот Претседател Џозеф Баајден и лидерите на останатите шест земји членки на Г7 денеска за време на ручекот ќе одржат виртуелен состанок на кој треба да разговараат за нов пакет помош за Украина.

како што соопштија од Белата куќа на состанокот ќе се разговара за најновите руски напади врз повеќе украински градови, а не се исклучува учество и на украинскиот претседател Владимир Зеленски

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img