19.8 C
Skopje
четврток, септември 7, 2023

169 санкционирани возачи во Скопје, 24 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (04.10.2022) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 169 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 24 санкции, 18 мерки за возење без возачка дозвола, 10 санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло).

Изречени се 13 мерки за користење мобилен телефон, четири санкции за технички неисправни возила во јавниот превоз, пет мерки за нерегистрирани возила…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img