15.8 C
Skopje
петок, јуни 28, 2024

Регистрирани се 108 нови случаи на КОВИД-19

Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена направени се 976 тестови, а регистрирани се 108 нови случаи на КОВИД-19.

Во Скопје – 83, Прилеп – 5, Штип – 4, Битола, Тетово, Кавадарци, Кичево и Кратово – по 2, Куманово, Охрид, Струмица, Гевгелија, Неготино и Македонски Брод – по 1.

Од вкупниот број на позитивни (108), регистрирани се 30 реинфекции.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести