9.8 C
Skopje
четврток, февруари 22, 2024

Од денес Финска нема да прима руски туристи

Финскиот министер за надворешни работи Пека Хависто на прес-конференција изјави дека границата ќе биде затворена за сите руски туристи, но не и за сите руски граѓани, пренесе Ројтерс. Хависто рече дека руските граѓани кои го посетуваат семејството, како и оние кои работат или студираат во Финска, ќе бидат изземени од оваа забрана.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести