1.8 C
Skopje
сабота, ноември 26, 2022

Канада од 1 октомври ќе ги укине сите ограничувања против корона вирусот за патниците кои пристигнуваат

Канада од 1 октомври ќе ги укине сите ограничувања против корона вирусот за патниците кои пристигнуваат, соопшти Владата.

Во соопштението се додава дека и барањата за тестирање и карантин ќе бидат укинати.

Сите патници, без разлика на нивната националност, од сабота веќе нема да бидат обврзани да даваат информации за нивната здравствена состојба преку апликацијата ArriveCAN, ниту пак да покажат потврда за вакцинација.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img