1.8 C
Skopje
недела, ноември 27, 2022

Регистрирани се 96 нови случаи на КОВИД-19

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 24.09 до 26.09.2022): 

Направени се 962 тестови, а регистрирани се 96 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 66, Куманово – 5, Велес – 4, Прилеп, Тетово, Кавадарци, Охрид и Кичево – по 3, Битола и Штип – по 2, Гевгелија и Неготино – по 1. 

Од вкупниот број на позитивни (96), регистрирани се 19 реинфекции. 

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img