3.8 C
Skopje
вторник, декември 5, 2023

Посебен режим на сообраќај за вечерашниот фудбалски натпревар во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека денеска (26.09.2022) поради реализација на меѓународниот фудбалски натпревар од Лигата на нации помеѓу фудбалските репрезентации на Р.С. Македонија и Р.Бугарија, со почеток од 20.45 часот на Арената „Тодор Проески“, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот на сообраќајниците во близина на стадионот, при што сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници.

Секторот за внатрешни работи Скопје апелира до сите граѓани да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници со цел безбедност на сите учесници во сообраќајот.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img