9.8 C
Skopje
сабота, март 2, 2024

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Реорганизацијата на компанијата може да ви донесе проширување на кругот на обврски. Нови елементи во работната средина. Пред вас е хармоничен период во односот со партнерот. Слободниот Овен може да запознае интересна личност на патување. Различен притисок.

БИК

Со пречки во бизнисот може да се соочат Биковите кои се занимаваат со приватни деловни или услужни активности. Подгответе резервен план. Вашата врска со партнерот може да биде обележана со несогласувања во врска со заедничко вложување. Чувствителност на грлото.

БЛИЗНАЦИ

Главниот предизвик на овој ден е премостување на несогласувањата со колегите и претпоставените. Комплицирани деловни односи. Имате чувство дека партнерот ве запоставува и живее во свој свет. Не ја замолчувајте неправдата. Потешкотии со варењето.

РАК

Подгответе се да импровизира решенија, бидејќи овој период може да бид проблематичен. Несогласувања со претпоставените. Доколку сте незадоволни од квалитетот на вашата врска, планетите поттикнуваат радикални решенија според системот „или-или“. Проблеми со варењето.

ЛАВ

Овој период ви носи ризик преку избрзани одлуки и непромислени деловни потези. Не влегувајте во ризични инвестиции. Можна е криза на доверба меѓу вас и партнерот. Сцените со љубомора ќе ве исфрлат од колосек. Одморете повеќе.

ДЕВИЦА

Управувајте со финансиите внимателно, бидејќи може да дојде до доцнење во плаќањата. Одложете ги важните одлуки. Девиците кои се во брак денеска мора да решат долгорочен проблем. Ова успешно ќе го надминете со партнерот. Премногу алкохол на овие температури е лошо за вас.

ВАГА

Обидете се да го поминете овој период со максимална дипломатија. Главниот предизвик ќе бидат недоразбирањата со колегите и претпоставените. Имавте премногу очекувања во врската со новиот партнер. Можно е разочарување. Променете ја исхраната.

СКОРПИЈА

Проблематичните меѓучовечки односи на работа и ненамерниот колега може да ве заболат денес. Ставовите ви се сосема спротивни и тоа може да ви донесе конфликт на мислења во односот со партнерот. Чувствителност на репродуктивните органи.

СТРЕЛЕЦ

Зголемениот обем на работа бара да бидете совршено организирани. Ќе го исполните рокот со помош на вашиот тим. Слободните Стрелци може да очекуваат краткотрајна, но страсна романса со Овен или Водолија. Ревматски болки.

ЈАРЕЦ

Во овој период можете да воспоставите долгорочна деловна соработка. Ќе потпишете важен договор. Многу сте во искушение да стапите во тајна врска со личност која веќе подолго време неодоливо ве привлекува. Главоболка.

ВОДОЛИЈА

Чувајте ги вашите трговски тајни строго бидејќи конкурентите може да се обидат да ја поткопаат вашата позиција. Доколку некои работи сте ги премолчувале од партнерот, сега тоа може повторно да ве прогонува. Помеѓу вас се развива криза на доверба. Честа мигрена.

РИБИ

Почетокот на работа на нов деловен проект и воспоставувањето на нова деловна соработка ќе го одбележат овој период. Почетокот на новата љубовна врска за сингл Рибите е означен со бројни излегувања и романтични љубовни состаноци. Болка во вратот.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести