spot_img
5.8 C
Skopje
петок, септември 23, 2022
spot_img

Русите кои бегаат од најавената мобилизација се добредојдени во Германија

Русите кои сакаат да бегаат од најавената мобилизација се добредојдени во Германија. Ова е последната одлука која Германија ја објави во врска со конфликтот во Украина.

Како што пренесуваат медиумите, Германците се подготвени да ги преземат дезертерите кои доаѓаат од Русија.

За потсетување, Германија и Франција денеска најавија дека ќе продолжат со воена помош за Украина, додека претседателот Емануел Макрон најави дека оваа помош нема да биде испратена во Украина за да ја нападне Русија, бидејќи не се во конфликт со таа земја.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести