16.8 C
Skopje
недела, јуни 9, 2024

Присилната мобилизација во Русија добива форма на хистерија

Присилната мобилизација во Русија доби тотална форма на хистерија, така што, според последните информации, веќе не ја бараат цената само за да ја напуштат земјата. Во согласност со атмосферата и трендовите на пребарување на руската верзија на пребарувачот Google, тие целосно се променија.

Меѓу прашањата за спортот, шопингот, модата и, се разбира, за Путин, водечкото прашање сега е: „Како да ја напуштите Русија?

Во конкуренција на овој поим, забележливо е масовно пребарување на темите: како да се скрши рака дома, како да се избегне мобилизација, болести кои ја спречуваат мобилизацијата, кои се очајни мерки на пацифистички настроени граѓани кои навистина не сакаат земе оружје.

Една жена од Тјумен, Сибир, на социјалните мрежи порача: „Нема да го пуштам мојот сопруг да оди во Украина, ќе му ги скршам двете нозе. Негова должност е да ги воспитува своите деца“.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести