17.8 C
Skopje
понеделник, септември 11, 2023

Апасиев: Овој Референдум не може да биде неуспешен по сите сценарија

„Што и да се случи, народот треба да сфати дека Референдумот е последното оружје што му стои на располагање.

Има и една драматична бројка од која се плаши СДС, а тоа е дека 60% од поддржувачите на Преспа се АНТИ бугаризација, значи против Француски предлог.

Тоа значи и дека СДС структури ќе гласаат на референдумот.

Меѓутоа, и да не помине формално, ситуацијата останува таква – статус-кво, а тоа е оваа што е сега.

Секоја наредна влада има основ да го раскине согласно неговите преодни одредби.”

– Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, од интервјуто во Канал 5 каде ексклузивно го објави референдумското прашање.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img