24.8 C
Skopje
четврток, септември 7, 2023

Регистрирани се 57 нови случаи на Ковид-19

Во последните 24 часа, регистрирани се 57 нови случаи на Ковид-19 од направени 704 тестови и 90 оздравени пациенти. Во текот на деноноќието не е пријавено ниту едно починато лице, но, преку системот „Мој термин“, евидентирани се две починати лица, информираат од Министерството за здравство, повикувајќи се на податоците од Институтот за јавно здравје.

Од новите 57 случаи на КОВИД-19 од Скопје се 39, Велес – 4, Куманово, Битола, Прилеп, Тетово, Кавадарци и Неготино – по 2, Радовиш и Штип – по 1.
Од вкупниот број на позитивни (57), регистрирани се 12 реинфекции.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img